OSP ZALASOWA

Rok założenia 1893

FESTYN SZKOLNY – DEFIBRYLATOR AED

FESTYN SZKOLNY – DEFIBRYLATOR AED

W niedziele 10 czerwca w naszej miejscowości odbył się rodzinny festyn szkolny. Bardzo bogaty program imprezy gwarantował wszystkim uczestnikom świetną zabawę, natomiast celem festynu była zbiórka środków pieniężnych na zakup defibrylatora AED. Jest to urządzenie umożliwiające wykonanie defibrylacji u osoby z zatrzymaniem krążenia. Defibrylator sam ocenia rytm serca u poszkodowanego i decyduje kiedy potrzebna jest defibrylacja. Postępowanie z tym urządzeniem jest bardzo proste i wystarczy po włączeniu wykonywać jego polecenia głosowe. Defibrylator ten będzie umieszczony w specjalnej skrzynce na zewnątrz budynku szkoły, będzie ogólnie dostępny w razie potrzeby dla wszystkich mieszkańców. Do tego przedsięwzięcia z wielkim zaangażowaniem przyłączyła się nasza MDP, prezentując podczas pokazu do czego służy i jak działa defibrylator, oraz ucząć i ćwicząc praktycznie z uczestnikami festynu na defibrylatorze ćwiczebnym. Podczas imprezy udało się zebrać połowe potrzebnej kwoty do zakupu urządzenia. Zwracamy się z prośbą do ludzi, instytucji, firm o dobrym sercu o pomoc finansową w tej naszej akcji.