DZIEŃ STRAŻAKA

To Święto jest przede wszystkim okazją do uczczenia trudu i poświęcenia ludzi , którzy żyją według zasad „BOGU NA CHWAŁĘ, LUDZIOM NA RATUNEK ” Strażacy codziennie ryzykują zdrowie i życie , niosąc pomoc podczas pożarów , ale również wypadków drogowych czy powodzi. Nierzadko płacą za to najwyższą cenę , cenę życia . Ich postawa stanowi przykład godny naśladowania przez wszystkich . Świadectwem ich pracy jest niesłabnące od lat zaufanie obywateli.  Dzień Strażaka , w różnych formach ,istnieje w większości państw europejskich od ponad 150 lat . Tradycyjnie obchodzony jest 4 maja , w którym Kościół Katolicki wspomina św. Floriana -patrona strażaków. W 2002 r. Dzień Strażaka został  w Polsce ustanowiony jako oficjalne święto . W tym samym dniu obchodzony jest również Międzynarodowy Dzień Strażaka -w hołdzie pięciu australijskim strażakom , którzy zginęli na służbie . Nasze obchody zainaugurowaliśmy przemarszem ze  sztandarem do Kościoła , gdzie odbyła się uroczysta msza św. w intencji strażaków .Po mszy św. spotkaliśmy się w remizie ,gdzie przy grillu był czas na opowiadania i wspomnienia z historii naszej jednostki . W dniu św. Floriana składamy wszystkim strażakom najlepsze życzenia .