4 maj, Dzień Strażaka

To Święto jest przede wszystkim okazją do uczczenia trudu i poświęcenia ludzi, którzy żyją według zasad „BOGU NA CHWAŁĘ, LUDZIOM NA RATUNEK ” Strażacy codziennie ryzykują zdrowie i życie, niosąc pomoc podczas pożarów, ale również wypadków drogowych czy powodzi.Nierzadko płacą za to najwyższą cenę, cenę życia. Ich postawa stanowi przykład godny naśladowania przez wszystkich. Świadectwem ich pracy jest niesłabnące od lat zaufanie obywateli. Dzień Strażaka, w różnych formach, istnieje w większości państw europejskich od ponad 150 lat. Tradycyjnie obchodzony jest 4 maja, w którym Kościół Katolicki wspomina św. Floriana -patrona strażaków. W 2002 r. Dzień Strażaka został w Polsce ustanowiony jako oficjalne święto. W tym samym dniu obchodzony jest również Międzynarodowy Dzień Strażaka – w hołdzie pięciu australijskim strażakom, którzy zginęli na służbie. Nasze obchody zainaugurowaliśmy przemarszem ze sztandarem do Kościoła, gdzie odbyła się uroczysta msza św. w intencji strażaków. W dniu św. Floriana składamy wszystkim strażakom najlepsze życzenia .