X Wojewódzki Zlot Młodzieżowych Drużyny Pożarniczych OSP województwa małopolskiego.W sobotę 3 września 2022 roku zorganizowano w Proszowicach „X Zlot Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych województwa małopolskiego”. W tegorocznym zlocie MDP udział wzięło 91 drużyn i blisko 900 młodych adeptów pożarnictwa z całego województwa małopolskiego. W grupie tej była również reprezentacja naszej jednostki. Po uroczystym wprowadzeniu drużyn na rynek w Proszowicach i złożeniu meldunku o gotowości do przeprowadzenia zlotu odtworzono Hymn Państwowy i podniesiono Flagę Państwową na maszt po czym drużyny przystąpiły do wykonywania konkurencji. Czekało na nich aż 26 konkurencji przygotowanych przez organizatorów, ulokowanych m.in. w parku miejskim, na rynku oraz MOSiR. Różnorodność konkurencji sprawiła, że młodzież bardzo się zaangażowała w ich realizację. Młodzi strażacy zmagali się m.in. z przelewaniem wody przez układ zbudowanych rurek, transporcie wody na „tyrolce”, pytaniami z zakresu pożarnictwa, transportem manekina itp. Wszystkie konkurencję wymagały pracy zespołowej.