OSP ZALASOWA

Rok założenia 1893

ĆWICZENIA RATOWNICTWO DROGOWE-MEDYCZNE

ĆWICZENIA RATOWNICTWO DROGOWE-MEDYCZNE

Dzisiaj wieczorem razem ze strażakami z OSP Wola Lubecka przeprowadziliśmy wspólnie ćwiczenia z ratownictwa drogowo-medycznego. Zrealizowaliśmy dwa scenariusze ćwiczeń zakładające zdarzenia drogowe. W obu tych założeniach mieliśmy po trzy osoby poszkodowane z różnymi obrażeniami. Celem ćwiczeń było powtórzenie i przećwiczenie wszystkich czynności składających się na akcję ratowniczą tj. od zabezpieczenia miejsca zdarzenia i pojazdów ich stabilizację, wykonanie dostępu do uwięzionych w samochodach osób poszkodowanych przy pomocy narzędzi hydraulicznych oraz wykonanie poprawnych czynności pierwszej pomocy przedmedycznej zgodnie z procedurami. Priorytetem medycznym było przećwiczenie procedury urazu miednicy i kręgosłupa oraz właściwej ewakuacji osób z takimi urazami z samochodów. Dziękujemy wszystkim ćwiczącym i pozorantom za zaangażowanie i poświęcony czas, który na pewno zaprocentuje podczas prawdziwych działań ratowniczych. Szczególne podziękowania dla Mateusza za udostępnienie samochodów do ćwiczeń.Kolejne ćwiczenia z hipotermii w listopadzie