OSP ZALASOWA

Rok założenia 1893

I WIECZORNY BIEG ODBLASKOWY

I WIECZORNY BIEG ODBLASKOWY
Dzisiaj w godzinach wieczornych zabezpieczaliśmy trasę pierwszego biegu odblaskowego, który był zorganizowany przez nasza szkołę w ramach projektu ”ODBLASKOWA SZKOŁA”. Celem konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół, władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe potrzebne do zapewnienia bezpieczeństwa uczniów zwłaszcza w drodze do szkoły i ze szkoły. Celem jest również promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. Nasza szkoła od wielu lat świeci przykładem biorąc udział w tym konkursie. Uczniowie i nauczyciele podejmują szereg inicjatyw i działań nie tylko przewidzianych regulaminem konkursu, ale tez wykraczającym poza jego zakres. W ramach projektu każde dziecko zostało wyposażone w elementy odblaskowe lub kamizelkę odblaskową. Dla rodziców ,sąsiadów i osób starszych dzieciaki same wykonały odblaski na zajęciach plastycznych. Szkoła raz w roku przygotowuje festyn promujący bezpieczeństwo w ruchu drogowym, w ten sposób dociera do jak największej grupy mieszkańców i kształtuje swiadomość bezpieczeństwa zarówno pieszych jak i kierowców. Pomysłów i kreatywności naszym dzieciom i nauczycielom nie brakuje i tak na przykład wykonali odblaski dla swoich czworonożnych przyjaciół. Każda klasa wykonała gazetkę promującą bezpieczeństwo. Zorganizowano konkurs plastyczny, w którym uczniowie wykonali odblaskowe zakładki do książek. Odbędzie się konkurs na ”piosenkę odblaskową”, konkurs na ”odblaskowy wiersz lub opowiadanie” oraz ”odblaskowa dyskoteka”. Jedną z sportowych inicjatyw były dzisiejsze biegi odblaskowe. Na boisku sportowym odbyły się biegi we wszystkich kategoriach biegowych tj. dla najmłodszych przedszkolaków bieg 100 metrów, klasy 1-3 bieg 300 metrów, klasy 4-7 bieg 600 metrów. Bieg główny dla młodzieży i dorosłych na dystansie 6 kilometrów rozpoczynał się z boiska na ulicy Sportowej następnie ulicami Kazimierza Wielkiego, Mieszka I, Piastowska, Tuchowską, Karpacką, Sportowa z meta na boisku. Patronem biegu była Fundacja Pomocy Pokrzywdzonym w Wyniku Zdarzeń Losowych im. Leszka Gawrona. Wszystkie biegi rozgrywały się w zdrowej sportowej rywalizacji. W biegu głównym wzięło udział oprócz amatorów i uczniów szkoły grupa biegaczy z sekcji biegowej KS Ryglice, którzy bardzo pomagali razem z naszym plastykiem ”maratończykiem”  Panem   Markiem Surmaczem młodym biegaczom na trasie cennymi wskazówkami dotyczącymi techniki biegania i kontroli oddechu. W imieniu wszystkich młodych adeptów wczorajszego biegu bardzo dziękujemy za naukę i mega pozytywną energię. Nasza rola polegała na zabezpieczeniu trasy biegu razem z policją, oraz zabezpieczeniu medycznym zawodników. Z całą pewnością pomysł biegu i cały projekt ”Odblaskowej szkoły” to strzał w dziesiątkę, czego bardzo gratulujemy organizatorom.