Konkursy plastyczne organizowane z inicjatywy OSP Zalasowa
W marcu uczniowie naszej szkoły przygotowywali prace na ogólnopolski konkurs plastyczny pod hasłem „Nie wypalaj suchych traw”. Organizatorem konkursu była Ochotnicza Straż Pożarna i Zespół Szkolno – Przedszkolny w Zalasowej. Na konkurs wpłynęło 34 prace uczniów klas 4 – 6 SP. Przy okazji tego konkursu i konkursów: „Bezpiecznie atrakcje w wakacje” i „Kiedy dzwonię po straż pożarną?” uczniowie wzięli udział w spotkaniu z pracownikami KRUS, PIP i druhami OSP Zalasowa, na którym poruszane były zagadnienia bezpieczeństwa dzieci mieszkających na wsi.
Po rozstrzygnięciu etapu szkolnego konkursu 4 prace zakwalifikowano do udziału w etapie gminnym (M. Czarnik, M. Nowak, D. Podraza, P. Galas). 12 kwietnia odbył się etap gminy. Nasi uczniowie: Monika Czarnik kl. 4 i Daniel Podraza kl. 6b zajęli II miejsca na tym etapie. Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie gratulujemy zaangażowania i ciekawych pomysłów. W etapie szkolnym ogólnopolskiego konkursu plastycznego pod hasłem „Kiedy dzwonię po straż pożarną?” organizowanego dla uczniów klas 1-3 SP wzięło udział 43 uczniów. Do etapu gminnego zakwalifikowano 6 prac (J. Kosowska, E. Burza, N. Kiermasz, V. Piątek, J. Burza, P. Usarz). Na etapie powiatowym reprezentować nas będą prace Julii Kosowskiej 1b, Victorii Piątek 2b oraz Justyny Burza 3a.
Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!