OSP ZALASOWA

Rok założenia 1893

ODPUST TUCHOWSKI-XXX JUBILEUSZOWA PIELGRZYMKA STRAŻAKÓW

ODPUST TUCHOWSKI-XXX JUBILEUSZOWA PIELGRZYMKA STRAŻAKÓW
W dniu 1 lipca odbyła się XXX Jubileuszowa Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. Uroczystość rozpoczęła się zbiórką wszystkich uczestników na tuchowskim Rynku, a następnie przy akompaniamencie Orkiestr Dętych pododdziały przemaszerowały do Sanktuarium gdzie odbyła się Msza Św., której przewodniczył ks.bryg.Władysław Kulig. Oprawę liturgiczną tegorocznej pielgrzymki sprawowali strażacy z Gminy Ryglice, w tym nasza MDP. W pielgrzymce wzięło udział ponad 70 pocztów sztandarowych, Strażackie Orkiestry Dęte oraz Powiatowa Kompania Reprezentacyjna OSP. Tradycyjnie, po zakończonej Mszy Św., celebransi wraz z asystą liturgiczną oraz pielgrzymującymi strażakami udali się na parking, gdzie zostały poświęcone pojazdy strażackie.

https://youtu.be/1yi_SOck7Po