OSP ZALASOWA

Rok założenia 1893

PIERWSZE SZKOLNE ZAWODY Z RATOWNICTWA MEDYCZNEGO. NOWY DEFIBRYLATOR AED

Na powitanie wiosny uczniowie klas piątych i szóstych wzięli udział w międzyklasowej rywalizacji w ramach szkolnych zawodów z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, podczas którego mogli zastosować zdobyte umiejętności z zakresu podstawowych czynności ratujących życie. Celem zawodów obok doskonalenia umiejętności było przełamywanie barier i zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży. Zorganizowany turniej, był również świetną promocją pozyskanego przez szkołę nowego DEFIBRYLATORA AED, który będzie znajdował się na zewnątrz budynku starej sali gimnastycznej w specjalnej skrzynce i będzie ogólnodostępny dla wszystkich mieszkańców w razie potrzeby.
Do akcji pozyskania defibrylatora od początku z wielką pasją włączyła się nasza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, która przygotowała i przeprowadziła dzisiejsze zawody. Podczas turnieju uczniowie zmierzyli się z sześcioma scenariuszami działań ratowniczych tj.: utratą przytomności, nagłym zatrzymaniem krążenia, upadkiem z drabiny, omdleniem, zadławieniem i wyziębieniem. W tych niełatwych założeniach największą wiedzą wykazali się uczniowie klasy 6b gratulujemy zwycięstwa.
Po zmaganiach konkursowych strażacy z MDP przeprowadzili warsztaty szkoleniowe dla wszystkich klas. Każdy mógł sprawdzić się w każdym założeniu i poćwiczyć na defibrylatorze ćwiczebnym.
Na pewno cel zawodów został osiągnięty. Dziękujemy uczniom za pełne zaangażowanie i ogromne zainteresowanie ćwiczeniami. Nasza MDP na najbliższym turnieju BRD 26 kwietnia będzie miała pokaz ratownictwa drogowego ale również bedzie zorganizowany punkt medyczny, w którym będzie można poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy. Bardzo dziękujemy Szkole za fajną współpracę 👍🚒💪🚒🏆