OSP ZALASOWA

Rok założenia 1893

Podsumowanie Akcji „ STOP WYPALANIU TRAW”

Podsumowanie Akcji „ STOP WYPALANIU TRAW”
W marcu poraz kolejny rozpoczęliśmy wspólnie z naszą szkołą kampanię „ STOP WYPALANIU TRAW”. Celem tej akcji było nagłośnienie problemu wiosennego wypalania roślinności. Bardzo serdecznie dziękujemy Dyrekcji Szkoły za zaplanowanie i przeprowadzenie całej akcji. Dziękujemy nauczycielom, którzy prowadzili lekcje edukacyjne w klasach w tym szczególnie  Pani Helenie Kawie, Pani Danucie Cius, Panu Krzysztofowi Galasowi i Panu Markowi Surmaczowi. Lekcje te przeprowadzone były w bardzo ciekawy sposób z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej przy pomocy której pokazano jak tragicznie dla przyrody i ludzi są skutki wypalania traw. Dzięki waszej „ pozytywnej i dobrej robocie” drodzy nauczyciele, dzieci i młodzież zapamiętały i mamy nadzieję „ zakodowały” że wypalanie traw jest bardzo złe. Dziękujemy Panu Markowi Surmaczowi za przeprowadzenie konkursu plastycznego we wszystkich klasach, a wzięło w nim udział aż 176 uczniów i uczennic.   Warto dodać, że wystawa tych prac podczas Turnieju BRD cieszyła się wielkim zainteresowaniem gości turnieju. Kolejne podziękowania kierujemy do Dyrekcji Szkoły, Wieśka Matuga i Jarka Dębickiego za ufundowanie nagród książkowych dla wszystkich zwycięzców i wyróżnionych. Nie udało się nam w tym roku zorganizować  spotkania z leśnikami, ale na pewno w przyszłym roku zaprosimy ich do współpracy. Jeszcze raz wszystkim biorącym udział w tej akcji dziękujemy. Niżej zamieszczamy , wyniki konkursu plastycznego i zdjęcia prac plastycznych.
WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO
W kategorii klas  1-3 SP ( 35 prac)
1 miejsce – Hanna Romanowska
2 miejsce – Adrian Sarad
3 miejsce – Dawid  Bardo
Wyróżnienia:
1.Maksymilian Zegar
2. Gabriela Wolska
3. Kamila Galas
4. Emilia Dębowska
5. Amelia Ostrowska
6. Konrad Lebryk
7. Oktawian Łępa
8.  Albert Pozdał
9. Roksana Zalasińska
10. Miłosz Galas
W kategorii klas  4-6 (50 prac)
1 miejsce – Monika Radziszewska
2 miejsce – Weronika Miłek
3 miejsce – Victoria Olszówka
Wyróżnienia:
1.       Brajan Pędrak
2.       Patrycja Zegar
3.       Magdalena Burza
4.       Krystian Czarnik
5.       Zuzanna Grabowska
6.       Dawid Lebryk
7.       Jakub Szwalec
8.       Ewelina Golonka
9.       Daria Bardo
10.   Zuzanna Kluzek
W kategorii klas    1-3 gim  ( 91 prac)
1 miejsce – Joanna Sarad
2 miejsce – Daniel Podraza
3 miejsce – Przemysław Matraj
Wyróżnienia:
1.Wiktoria Lebryk
2. Michał Mikrut
3. Klaudiusz Kawa
4. Barbara Skowrońska
5. Joanna Radziszewska
6. Maria Gutkowska
7. Jakub Stepek
8. Julia Kalita
9. Natalia Lebryk
10. Konrad Rzeszutko
11. Marcin Żywiec
12. Monika Krawiec
27.04. 2017 podczas Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym promowaliśmy przesłanie tego konkursu poprzez plebiscyt publiczności. Głosowały dzieci, młodzież i dorośli. Przyznano NAGRODY PUBLICZNOŚCI następującym osobom:
W kategorii klas  1-3 SP
1.       Ewelina Burza
2.       Paweł Golonka
3.       Karolina Chaim
W kategorii klas  4-6 SP
1.       Monika Czarnik
2.       Weronika Miłek
3.       Monika Radziszewska
W kategorii klas  1-3 GIM
1.       Daniel Podraza
2.       Izabela Golec
3.       Wiktoria Kos
Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie oraz  bardzo wysoki poziom wykonanych prac!