OSP ZALASOWA

Rok założenia 1893

SPOTKANIE Z KAP. AGNIESZKĄ WOJCIECHOWSKĄ WARSZTATY RATOWNICZE MDP NA TRÓJCE

 SPOTKANIE Z KAP. AGNIESZKĄ  WOJCIECHOWSKĄ
 WARSZTATY RATOWNICZE MDP NA TRÓJCE

Niedzielne popołudnie udaliśmy się do Krakowa na spotkanie z Panią kapitan Agnieszką Wojciechowską, która jako jedna z nielicznych kobiet w Polsce pracuje na podziale bojowym. Swoja prace w straży pożarnej łączy z uprawianiem różnych dyscyplin sportowych, w których z sukcesami startuje. Jest mistrzynią a zarazem rekordzistką Świata służb mundurowych na ergonometrze wioślarskim, rekordzistką Europy FCC w tandemie mix oraz kilkukrotną medalistką Polski w pływaniu masters. Jest również twórcą najpopularniejszych strażackich obozów FIRE CAMP. Agnieszka opowiedziała nam o swojej pracy w straży, o swojej przygodzie ze sportem , miłości do szczypiorniaka, pływania, biegania i gór. Opowiedziała w jaki sposób poprzez systematyczność treningów, dyscyplinę wewnętrzną, determinację i wolę walki osiągnęła swoje cele.Mówiła o budowaniu siły, wytrzymałości i rozwoju fizycznego po to by startować w najbardziej widowiskowych zawodach strażaków na świecie FCC, które zdominowały jej aktywność sportową. Przeprowadziła dla nas trening wytrzymałościowy na garażu, który dostarczył nam dużo pozytywnej energii. Po zajęciach z Agnieszką zapoznaliśmy się z zasadami funkcjonowania jednostki i sprzętem ratowniczym, po czym wzięliśmy udział w zajęciach praktycznych w grupach z ratownictwa wysokościowego i medycznego. Zajęcia medyczne z ewakuacji osoby poszkodowanej w wypadku w bardzo ciekawy sposób przedstawił asp.Sebastian. Prezentację technik alpinistycznych wykorzystywanych w akcjach ratowniczych GRW tj.budowania układów wyciągowych i asekuracyjnych przedstawił nam w bardzo prosty i praktyczny sposób asp.Adam. Spróbowaliśmy też swoich sił na trudnej ściance wspinaczkowej,gdzie nad naszym bezpieczeństwem czuwał kpt.Mariusz. Wszystkim instruktorom bardzo dziękujemy za naukę i poświęcony swój wolny czas. Szczególne podziękowanie dla niesamowitej kpt.Agnieszki za zaproszenie, podzielenie się z nami swoją historią i przekazanie nam ogromnej ilości pozytywnego myślenia. Z całego serca po zalasowsku dziękujemy, zapraszamy do nas i trzymamy kciuki by przełamywała kolejne granice. Kilku godzinna wizyta na JRG 3 była super przygodą strażacką, dzień zaliczamy do bardzo udanych.
strażaczki MDP OSP Zalasowa
https://www.facebook.com/agnieszkawojciechowskafcc/videos/1936926196569517/