OSP ZALASOWA

Rok założenia 1893

SUKCES MDP W V MISTRZOSTWACH SPORTOWO-RATOWNICZYCH

SUKCES MDP W V MISTRZOSTWACH SPORTOWO-RATOWNICZYCH

W dniu dzisiejszym młodzi ratownicy z naszej MDP w składzie: Karolina Chaim, Ewelina Laska, Magdalena Burza i Krzysztof Miłek reprezentowali naszą szkołę w  V MISTRZOSTWACH SPORTOWO-RATOWNICZYCH w Tarnowie.Organizatorem mistrzostw było XVI LO w Tarnowie oraz Stowarzyszenie Malta Służba Medyczna Oddział Tarnów we współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Tarnowie. Czteroosobowe zespoły miały do pokonania trasę składającą się z 5 stacji medycznych i 5 stacji sportowych. Z założeń medycznych musieli podjąć działania ratownicze i udzielić pomocy poszkodowanym podczas: oparzenia chemicznego, zawału serca z reanimacją, porażenia prądem elektrycznym dwóch osób, osobie nieprzytomnej z pękniętą podstawą czaszki oraz z wypadkiem samochodowym z dwoma osobami poszkodowanymi( jedna osoba z cukrzycą, druga osoba rana przedramienia – wbite szkło). Z trudnymi założeniami ratowniczymi poradzili sobie znakomicie podobnie jak z konkurencjami sportowymi. W swoim debiucie na mistrzostwach zajęli II miejsce tracąc do zwycięzców tylko 9 punktów. Wielkie gratulacje za wiedzę, wynik oraz reprezentowanie szkoły i jednostki.