OSP ZALASOWA

Rok założenia 1893

SUKCES NASZEJ DRUŻYNY NA I ZAWODACH POWIATU TARNOWSKIEGO W RATOWNICTWIE MEDYCZNYM.

Dzisiaj wzięliśmy udział w I Mistrzostwach Powiatu Tarnowskiego w ratownictwie medycznym dla drużyn MDP, które odbyły się w Lisiej Górze.

W zawodach wzięło udział 14 drużyn, które reprezentowały swoje gminy. Uczestnicy zawodów musieli się wykazać umiejętnościami praktycznymi na przygotowanych scenkach tj. resuscytacji krążeniowo oddechowej, osoby poparzonej z cukrzycą, ataku epilepsji ucznia w szkole, osoby z raną postrzałową po próbie samobójczej oraz osoby, która po wypadku na hulajnodze doznała licznych obrażeń w tym ciała obcego wbitego w klatkę piersiową. Zmierzyli się też z bardzo trudnym testem.

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że nasza młoda drużyna z wszystkimi zadaniami poradziła sobie bardzo dobrze i w klasyfikacji końcowej zajęła II miejce i uzyskała awans na zawody wojewódzkie, które odbędą się za tydzień w Zakliczynie. Wielkie gratulacje dla Was za wiedzę i zaangażowanie. Bardzo dziękujemy Wszystkim drużynom za rywalizację, dziękujemy Wszystkim organizatorom, sędziom, pozorantom za możliwość udziału w tak dobrze przygotowanych zawodach.