OSP ZALASOWA

Rok założenia 1893

SUKCESY W ELIMINACJACH GMINNYCH OTWP

SUKCESY W ELIMINACJACH GMINNYCH OTWP
Bardzo dobrymi wynikami zakończyliśmy wczorajszy Turniej Wiedzy Pożarniczej, który był etapem gminnym OTWP i odbył się w remizie OSP Lubcza. W turnieju wzięło udział 43 młodych strażaków i strażaczek z wszystkich Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych naszej gminy tj.MDP Wola Lubecka, MDP Lubcza, MDP Joniny, MDP Kowalowa, MDP Ryglice i nasza drużyna MDP Zalasowa w składzie:Mikołaj Kukla, Dominik Mazur, Krystian Czarnik, Ewelina Laska, Monika Radziszewska, Gabriela Firmuga, Ola Magdziarczyk, Magdalena Burza, Krzysztof Miłek, Kacper Micek, Mateusz Nalepa, Dominika Wójtowicz i Jakub Pomykacz. Pierwszą częścią turnieju był test pisemny składający się z 40 pytań z zakresu działań ratowniczo-gaśniczych, historii straży, przepisów pożarowych i sprzętu strazackiego. Po sprawdzeniu prac pisemnych odbyła się dla najlepszych dogrywka ustna po trzy losowo wybrane pytania.
Wyniki po zakończeniu przedstawiają się następująco:
GRUPA I uczniowie szkoly podstawowej klasy I-VI
1.Mikołaj Kukla        OSP MDP Zalasowa
2.Wojciech Kumięga     OSP MDP Lubcza
3.Dominik Mazur        OSP MDP Zalasowa
GRUPA II uczniowie szkola podsstawowa klasaVII i gimnazjum klasy II i III
1.Regina Augustyn        OSP MDP Lubcza
2.Ewelina Laska          OSP MDP Zalasowa
3.Monika Radziszewska    OSP Zalasowa
GRUPA III uczniowie szkół ponadgimnazjalnych
1.Natalia Augustyn      OSP MDP Lubcza
2.Kacper Micek          OSP MDP Zalasowa
3.Aleksandra Proszowska OSP MDP Wola Lubecka
Do kolejnego etapu powiatowego awansowali: Mikołaj Kukla, Wojciech Kumięga, Regina Augustyn, Ewelina Laska, Natalia Augustyn i Kacper Micek. Gratulujemy i zyczymy powodzenia.
Bardzo gratulujemy i dziekujemy wszystkim uczestnikom za udział w turnieju, poświęcony czas na przygotowania i bardzo wysoki poziom wiedzy.
Dziękujemy wszystkim, którzy zorganizowali i przygotowali ten turniej, szczególnie strażakom OSP Lubcza w tym dh Kamilowi za przygotowanie pytań. Kolejny turniej gminny za rok odbędzie się w Kowalowej.