OSP ZALASOWA

Rok założenia 1893

WAKACYJNY OBÓZ MDP

WAKACYJNY OBÓZ MDP
W dniach 8-17 lipca w Domu Wczasów Dziecięcych w Porębie Wielkiej (Gmina Niedżwiedż, powiat limanowski) został zorganizowany i wzorowo przeprowadzony obóz strażacki dla dzieci i młodzieży zrzeszonych w Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych gminy Tuchów i Ryglice. Owocna współpraca z ubiegłorocznego obozu w Jodłówce Tuchowskiej i ogrom pracy pomysłodawców, organizatorów i jednocześnie Komendantów obozu druhów Łukasza Giemzy i Wiesława Siedlika sprawił, że 100 młodych strażaków i strażaczek mogło wypoczywać i uczyć się trudnego rzemiosła strażackiego podczas obozu. 10 dniowy obóz przebiegał według zaplanowanego scenariusza.


W ramach zajęć programowych obozowicze uczestniczyli w szkoleniach z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, regulaminu i ceremoniału pożarniczego, musztry i rozwinięć bojowych. Podczas pobytu nie mogło zabraknąć wycieczek po górskich szlakach. Odbyli pieszą wycieczkę w Pieninach po wąwozie Homole, rejs statkiem po Zalewie Czorsztyńskim, zwiedzili Park Rozrywki w Inwałdzie oraz przeszli szlakiem na Stare Wierchy. W ośrodku odbywały się zajęcia sprawnościowe i zabawy tj.,rozgrywki sportowe, zajęcia na basenie,dyskoteki i karaoke. Dla młodych strażaków pobyt na obozie to super spędzony czas, w którym mogli poznać i zintegrować się z rówieśnikami z innych MDP, mogli złapać „bakcyka” chodzenia po górskich szlakach i nauczyć się dyscypliny i pracy w grupie.  Jeszcze raz po zalasowsku i strażacku dziękujemy komendantom obozu za zorganizowanie z wielką pasją i energią tego wypoczynku tj, pozyskanie z wielu żródeł dotacji finansowych, zorgnizowanie całej logistyki w ośrodku i przeprowadzenie ciekawego i bezpiecznego wypoczynku z bardzo potrzebnymi aspektami wychowawczymi. Na pewno zaprocentuje to w przyszłości, gdyż wielu z uczestników obozu będzie stanowić o sile i potencjale swoich jednostek. W imieniu strażaków MDP OSP Zalasowa, którzy wzięli udział w obozie dziekujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i przeprowadzenia obozu.
Do zobaczenia w kolejne wakacje w Jodłówce Tuchowskiej 😀👍👏💥🥉🚒