OSP ZALASOWA

Rok założenia 1893

WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE

WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE
W sobotę 27 stycznia w Pałacu Pod Dębami odbyło się walne zebranie sprawozdawcze OSP Zalasowa za rok 2017. Zebranie rozpoczęliśmy przywitaniem przybyłych gości, po którym minutą ciszy oddaliśmy hołd druhowi Tadeuszowi Galasowi, który opuścił w ubiegłym roku nasze szeregi odchodząc na wieczną służbę. Następnie w formie prezentacji została przedstawiona nasza działalność w 2017 roku tj. działalność ratownicza, szkoleniowa, prewencyjna i społeczna. Przedstawiono również działalność i osiągnięcia MDP. Po prezentacji podziękowaliśmy Wszystkim, którzy bardzo nas wspomagali i dopingowali w naszej działalności.Dziękujemy Dyrekcji i Nauczycielom naszej szkoły za super współpracę  i wspólne realizowanie wielu inicjatyw. Szczególnie dziękujemy Pani Danucie Cius za koordynowanie projektu edukacyjnego „STOP WYPALANIU TRAW”. Pni Karolinie Mądel za pomysł i zaangażowanie w projekt nauki pływania i tańca dla dzieci z całej gminy. Dzięki jej staraniu 27 dzieciaków z naszej MDP nauczyło się pływać. Podziękowaliśmy również naszemu Burmistrzowi Panu Bernardowi Karasiewiczowi za zakup dla naszej jednostki samochodu ratowniczo-gaśniczego.Wszystkim bardzo dziękujemy. Kolejną częścią zebrania było ogłoszenie wyników eliminacji szkolnych OTWP, konkurs przeprowadziliśmy tydzień wcześniej.Najlepsi otrzymali z rąk Dyrektora szkoły Pana Leszka Sutkowskiego dyplomy i nagrody. Nie zabrakło również wyróżnień indywidualnych odznak MDP i tak: brązową odznaką MDP została wyróżniona Patrycja Papuga, srebrne MDP odznaki otrzymali Gabrysia Firmuga,Kacper Micek i Wiktor Firmuga. Coroczne wyróżnienie dla najlepszego strażaka MDP otrzymali Karolina Chaim i Krzysztof Miłek. Serdecznie wszystkim gratulujemy. Kolejną częścią zebrania było przedstawienie przez skarbnika dh Jarosława Usarza rozliczenia finansowego oraz przedstawienia planu finansowego na rok bieżący. Sprawozdanie swoje złożył również przewodniczący komisji rewizyjnej dh Marek Firmuga. Zatwierdzono przyjęcie planu działalności i planu finansowego. Podjęto uchwały i przyjęto wnioski do realizacji.Głos zabrali zaproszeni goście st.kpt Tomasz Bańdur przedstawiciel Komendanta Miejskiego PSP w Tarnowie, Bernard Karasiewicz Burmistrz Gminy Ryglice i Wiesław Siedlik Komendant Gminny. Dziękujemy wszystkim za przybycie i dobre słowa o naszej jednostce.Dziękujemy wszystkim którzy pomagali w organizacji zebrania.Szczególnie z całego serca dziękujemy Pani Bogusi Januś z cala grupą kuchenną za przygotowanie przepysznego jedzenia,po strażacku jeszcze raz dziękujemy.