OSP ZALASOWA

Rok założenia 1893

WYJĄTKOWI GOŚCIE W NASZEJ REMIZIE

WYJĄTKOWI GOŚCIE W NASZEJ REMIZIE

Wczoraj podobnie jak przed rokiem zorganizowaliśmy Dzień Otwarty w naszej remizie dla najmłodszych uczniów naszego przedszkola i szkoły. Odwiedziło nas ponad 100 dzieciaków razem ze swoimi Nauczycielkami, a dokładnie dzieciaki z grup: „Mądrych Sówek”, „Brykających Tygrysków”, „Biedronek”, zerówki i klasa Ic . Dzieciakom pokazaliśmy naszą remizę, opowiedzieliśmy o historii naszej jednostki i naszym patronie św. Florianie. Zaprezentowaliśmy starą, zabytkową pompę strażacką, sztandar oraz sprzęt ratowniczy naszego wozu bojowego. Zobaczyli jak strażak jest ubrany do różnych akcji ratowniczych. Każdy mały uczestnik zajęć przymierzał hełm strażacki i poznał kabinę załogi.  Atrakcją były sygnały dżwiękowe i świetlne, a także tradycyjne lanie wodą z szybkiego natarcia. Dzięki naszej młodzieży z MDP z wielkim zaangażowaniem ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy tj. ćwiczyli reanimację krążeniowo- oddechową i ułożenie pozycji bezpiecznej. Wielką frajdą a zarazem początkiem dla najmłodszych nauki udzielania pierwszej pomocy były zajęcia z opatrywaniem pluszaków. Bardzo dziękujemy za odwiedziny, sto tysięcy pytań, rozbrajające uśmiechy i pozytywną energię. Śmiało możemy powiedzieć, że z takimi super dzieciakami nie mamy się co martwić o kolejne pokolenia MDP. Zapraszamy za rok w czerwcu.