OSP ZALASOWA

Rok założenia 1893

WYJĄTKOWI GOŚCIE W REMIZIE

WYJĄTKOWI GOŚCIE W REMIZIE
Wczoraj podczas corocznej akcji „otwarta remiza” odwiedziły nas cztery grupy przedszkolaków z Paniami Przedszkolankami z naszej szkoły. Pokazaliśmy im naszą remizę, opowiedzieliśmy im o naszym patronie Św.Florianie i historii naszej jednostki.  Zaprezentowaliśmy różne ubrania strażackie i wyposażenie strażaka podczas akcji jak również sprzęt ratowniczy na samochodach. Każdy przedszkolak przymierzał prawdziwy hełm strażacki i mógł polać wodą do celu. Opowiedzieliśmy im jak zachować się w trudnych sytuacjach, jak wezwać pomoc oraz spróbowali swoich sił w ułożeniu osoby w pozycji bezpiecznej i ćwiczeniach z sprawdzania oddechu i krążenia a także reanimacji na fantomach. Bardzo dziękujemy za promienne uśmiechy i wielkie zaangażowanie w ćwiczenia.