OSP ZALASOWA

Rok założenia 1893

XI WOJEWÓDZKI ZLOT MDP KRYNICA ZDRÓJ 2023

W sobotę 2 września 2023 roku zorganizowano w Krynicy Zdroju XI Zlot Młodzieżowych Drużyny Pożarniczych województwa małopolskiego. W tegorocznym zlocie wzięło udział 100 drużyn i blisko 1000 młodych adeptów pożarnictwa z całego województwa małopolskiego. W tym gronie była również reprezentacja naszej jednostki.Po uroczystym wprowadzeniu drużyn na deptak w Krynicy i złożeniu meldunku gotowości do przeprowadzenia zlotu orkiestra z OSP Florynka odegrała hymn związku „Rycerze Floriana”, po którym nastąpiło uroczyste otwarcie zlotu i drużyny przystąpiły do wykonywania konkurencji. Czekało na nich 16 konkurencji przygotowanych przez organizatorów, ulokowanych na Górze Parkowej oraz deptaku krynickim. Różnorodność konkurencji sprawiła, że młodzież super angażowała się w ich realizację i uczyła się pracy zespołowej. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, świetnie przygotowaną imprezę i super zabawę.