OSP ZALASOWA

Rok założenia 1893

Zabezpieczenie Święta Latawca

Zabezpieczenie Święta Latawca
6.10.2018 odbyło się Zalasowskie Święto Latawca. Do konkursu stanęło 19 rodzin, z których każda wykonała tradycyjny latawiec ozdabiając go symbolami świadczącymi o znajomości przepisów i znaków drogowych oraz elementami odblaskowymi. W trakcie ozdabiania latawców całe rodziny miały możliwość przedyskutowania nie tylko kwestii technicznych, ale i kwestii bezpieczeństwa. Pod eskortą strażaków wyruszyliśmy w bezpiecznym pochodzie na wzgórze, z którego puszczaliśmy nasze latawce. Jury oceniało każdy latawiec zgodnie z regulaminem i wyłoniło zwycięzców. Na stadionie sportowym, na którym odbyło się podsumowanie konkursu, dzieciaki miały zorganizowane dodatkowe atrakcje. Oprócz nagród indywidualnych ufundowanych przez sponsorów każdy uczestnik imprezy – uczeń i dorosły – otrzymał opaskę odblaskową, a przedszkolaki odblaskowe misie.